Involve ontwikkelt Internal Branding programma
De situatie
Om de provincie Overijssel en het coalitieakkoord 2008-2011 een duidelijker gezicht te geven, is een publiekscampagne gestart. De basis daarvoor zijn de profielen over de betekenis van de provincie voor haar inwoners. Medewerkers zijn het belangrijkste ‘communicatiemiddel’ van de provincie. Zowel binnen als buiten de organisatie. Daarom loopt parallel (en wederzijds versterkend) aan de publiekscampagne een interne campagne, waarin de profielen centraal worden gesteld.
De vraag
Om de publiekscampagne te versterken en provinciemedewerkers actief te kunnen laten bijdragen aan het duidelijkere gezicht, wil de provincie Overijssel een intern doordacht communicatietraject neerzetten. Met een belangrijk aftrapmoment op de ‘Jij & Overijsseldag’ in mei 2008. Hiervoor is behoefte aan communicatieondersteuning.
Onze oplossing
Een team van een junior communicatieadviseur en een senior communicatiemanager van Involve ondersteunt het interne communicatietraject met het:
- Uitdenken en realiseren van een intern doordacht communicatieplan waarin medewerkers als ‘communicatiemiddel’ centraal staan
- Organiseren van klankbordbijeenkomsten met een aantal medewerkers van de provincie uit alle eenheden, voor het ‘toetsen’ van de uitingen/activiteiten van de publiekscampagne en interne campagne.
- Organiseren en faciliteren van team- en eenheidsbijeenkomsten waar teams met elkaar tot de inhoud van een advertentie komen die de essentie van hun werk (waar staan wij voor?) verwoord en verbeeld, om nog beter aan collega’s, inwoners, partners en potentiële medewerkers te kunnen vertellen waar de provincie voor staat.
- Mede organiseren van de Jij & Overijsseldag in mei 2008.
De resultaten
De interne campagne is nog volop in beweging, maar de eerste resultaten zijn geboekt:
- De Jij & Overijsseldag was een succes, bleek uit resultaten van een evaluatie. Medewerkers hebben kennisgemaakt met de profielen en de eerste uitingen van de publiekscampagne. Via cabaretvorm is het ambassadeurschap van medewerkers van de provincie Overijssel op spelenderwijs uitgelegd.
- Inmiddels hebben 3 van de 9 eenheden een teamadvertentie gemaakt waarmee zij zich intern profileren. De overige eenheden hebben de teambijeenkomsten in 2009 gepland.
- Voor de geïntegreerde campagne is een intern communicatieplan opgesteld die continu wordt aangevuld.